רכישת כרטיסים

סיור לכל המשפחה לגילי 10+

סיור מודרך לקהל הרחב במוזיאון הקומיקס

  • תאריך: יום ש׳, 30.09.2023
  • שעה: 10:30
  • מחיר כרטיס: 20 ₪
לרכישת כרטיסים

למדריכי המוזיאון יש הרבה מה לספר על שתי התערוכות המוצגות כעת.

סיורים מודרכים מתקיימים בימי שבת ב-10:30 וב-12:30.

במהלך חול המועד סוכות 1-5.10 יתקיימו סיורים מודרכים לקהל הרחב בשעה 10:30, 12:30

במהלך החופשות בבתי הספר יתקיימו סיורים גם בימי חול, אנא התעדכנו מראש באתר.

דני קרמן – רטרוספקטיבה

אוצר: ערן ליטוין

התערוכה חושפת את ידיעותיו ואת ניסיונו העתיר בשלל אומנויות וטכניקות מעורבות: מעבודות הדפס וחיתוכי עץ, לצד קריקטורות, רישומים, סקיצות ואיורים פוליטיים, ועד כרזות ועטיפות תקליטים. קרמן יצר לעצמו עולם פנימי רחב ועשיר, השואב השראה מהיכרות עמוקה עם טובי המאיירים בעולם.

במובנים רבים יצירתו של קרמן עיצבה את זירת האיור המקומית, ולא פחות מכך את ההגדרה לגרפיקה שימושית. נימה הומוריסטית ודמיון יוצר אינסופי הם כוחות העל של קרמן, והתערוכה היא הזדמנות ליהנות משפע הייצוגים שלהם לאורך שישה עשורים של יצירה.

כל טוב הארץ: יעקב "זאב" פרקש ויונתן וקסמן נפגשים דרך קריקטורות

אוצר: אסף גמזו

הקריקטורה מתאפיינת בעושר דמויות וסמלים. פוליטיקאי ימצא עצמו מאויר בצורת מטוס ואילו אחר יולבש כגיבור על. עושר הסמלים מאפשר להעביר מסר באופן מהיר, חד וברור. זאב (יעקב פרקש) היטיב להשתמש בתוכנה זו במדור ״על כל פנים״: סיכום שבועי בצורת קריקטורה. בשנת 2020 התחיל יונתן וקסמן, במחווה לזאב, לצייר גם הוא מדור שבועי – "מתחמם על הקווים" ב"כלכליסט". התערוכה מפגישה בין שני האומנים, עם פירוט ופרשנות לסמלים ולאירועים ההיסטוריים בהן. ההשוואה מאפשרת לבחון את אופייה של הקריקטורה והפוליטיקה הישראלית – אז והיום.

 

*קניית כרטיס לסיור המודרך מקנה גם כניסה להסתובבות במוזיאון. אין צורך לקנות בנוסף כרטיס כניסה רגיל למוזיאון אם נרכש כרטיס לסיור המודרך.

שעות פתיחה:
יום א': המוזיאון סגור.
ימי ב', ד': 10:00-13:00
ימי ג', ה': 17:00-20:00
יום ו': המוזיאון סגור.
יום ש': 10:00-15:00

פעילויות נוספות

צרו איתנו קשר
צרו איתנו קשר