רכישת כרטיסים

סדנת צבעים מהטבע

  • הפעילות הסתיימה

הצבע הטבעי מחבר אותנו למאגרי ידע קדומים מארצות שונות, ידע עמוק ומקיף שנשכח עם הזמן וההתקדמות הטכנולוגית. בעבר, אמנים נהגו להכין את הצבעים בהם השתמשו באמצעות זיקוק הצבע מהצמחים סביבם. בסדנה נלמד לעשות זאת בעצמנו ולהתחבר לטבע מזווית חדשה.

מה בסדנה?

בסדנה המשתתפים ירכשו ידע פרקטי שיאפשר להם לזקק ולהכין דיו אלכוהולי המבוסס על צבע טבעי בבית: כל משתתף יכין ארבעה צבעים מארבעה צמחים שונים ובאמצעות הידע שרכשו יוכלו להמשיך את המחקר והעבודה העצמאית בבית.

בסיום הסדנה תחולק חוברת המסכמת את המידע הנלמד.

על המנחה:

יוליה פיטיה יצרה את פרויקט "המזווה" המוצג בתערוכה "צבועים" במוזיאון. הפרויקט מציג את האפשרויות האינסופיות העומדות לרשותנו כאשר אנחנו פונים לשימוש בצבעים טבעיים. הסדנה מבוססת על שיטת הזיקוק בה השתמשה יוליה כדי למצות את הצבעים המוצגים בפרויקט, והצמחים שיהיו בשימוש בסדנה הם אותם הצמחים המוצגים בפרויקט.

פיטיה חוקרת את ההיסטוריה והמסורת של הצבע הטבעי, יוצרת צבעים טבעיים מאדמה וצמחים ומלווה אמנים ומטפלים באומנות בתהליכי למידה מעמיקים. היא מחייה את הידע הנשכח המאפשר לנו להפוך את הצבע הטבעי לכלי שבעזרתו אפשר לבנות גשרים אל הטבע שמקיף אותנו ואל עצמנו.

חשוב לדעת

אין צורך בידע מוקדם

החומרים לסדנה מסופקים במקום

הסדנה לא מתאימה לילדים

מתי?

04.09.23 | שני | 18:00-20:30

מחיר הכרטיס

250 ₪ 

*מספר המקומות מוגבל

*הכרטיס כולל כניסה למוזיאון ביום הסדנה בשעות 10:00-17:00.

סדנאות העיצוב מלוות את התערוכה "אוכל" שעוסקת במערכת היחסים שבין האדם למזון ובהשפעת העיצוב עליה. בסדנאות נגלה את נקודות המפגש בין עיצוב, מזון ועולם הקיימות.

למידע על התערוכה "אוכל" >>

למידע על סדנאות נוספות במוזיאון >>

פעילויות נוספות

צרו איתנו קשר
צרו איתנו קשר