רכישת כרטיסים

תערוכות במוזיאון

כרטיס כניסה ל-3 תערוכות המוזיאון לקריקטורה ולקומיקס

  • תאריך: יום ה׳, 01.06.2023
  • שעה: 17:00
לרכישת כרטיסים

בביקורכם במוזיאון תיחשפו לשלוש תערוכות:

השנה שהייתה 2022

אוצרים: מיכל קורמן ויובל כספי.

במבט לאחור נראית שנת 2022 כמו סרט הוליוודי אפוקליפטי. היא התחילה בפלישה של רוסיה לאוקראינה, המשיכה בגל של פיגועי ירי ברחבי ישראל והסתיימה במערכת בחירות. על רקע מגפה עולמית שעדיין איתנו ואסונות טבע שכמוהם לא ראינו מעולם, ייתכן ששילוב האירועים ייראה מוגזם ולא אמין אפילו לסרט הוליוודי.

התערוכה היא יוזמה משותפת של המוזיאון ושל אק״י (איגוד הקריקטוריסטים והקומיקסאים בישראל), והקריקטורות המוצגות בה, פרי עטם של ארבעים קריקטוריסטים מקומיים, הופכות את הסרט האפוקליפטי לקומדיה סאטירית. 

הקריקטורות לועגות לצביעותם של נבחרי ציבור, מבקרות את החברה הישראלית על נקודות העיוורון שלה ומציגות את אירועי היום מזווית שעשויה לגרום לאי נוחות. זה כוחה של הקריקטורה: היא מושכת את הקהל הרחב בזכות ההומור שלה, אך אינה מסתפקת בשעשוע אלא מעמתת אותו עם אירועי היום-יום שספק אם הוא מעוניין להיחשף אליהם.

כל טוב הארץ: יעקב "זאב" פרקש ויונתן וקסמן נפגשים דרך קריקטורות

אוצר: אסף גמזו

הקריקטורה מתאפיינת בעושר דמויות וסמלים. פוליטיקאי ימצא עצמו מאויר בצורת מטוס ואילו אחר יולבש כגיבור על. עושר הסמלים מאפשר להעביר מסר באופן מהיר, חד וברור. זאב (יעקב פרקש) היטיב להשתמש בתוכנה זו במדור ״על כל פנים״: סיכום שבועי בצורת קריקטורה. בשנת 2020 התחיל יונתן וקסמן, במחווה לזאב, לצייר גם הוא מדור שבועי – "מתחמם על הקווים" ב"כלכליסט". התערוכה מפגישה בין שני האומנים, עם פירוט ופרשנות לסמלים ולאירועים ההיסטוריים בהן. ההשוואה מאפשרת לבחון את אופייה של הקריקטורה והפוליטיקה הישראלית – אז והיום.

היא והוא He and Who

יובל רוביצ'ק, עבודות 2017—2022

אוצרים: ניר מולד ועמוס אלנבוגן

עבודותיו הייחודיות של המאייר יובל רוביצ'ק משלבות הומור גרפי מבריק והרהורים מקוריים על נפש האדם, על זוגיות ועל קונפליקטים יום-יומיים המוכרים לכולנו, תוך שימוש בשפה ויזואלית המזוהה עימו והופכת את עבודותיו למעין למעין מְשָלִים מצוירים ומתוחכמים להפליא.

 

קיימת הדרכה קולית על תערוכות המוזיאון באמצעות סריקת קוד דרך הטלפון הנייד של המבקר – מומלץ להביא אוזניות.

*השעה המצוינת על כרטיס הכניסה הינה שעת הפתיחה של המוזיאון. ניתן להגיע לאורך שעות הפתיחה של המוזיאון באותו היום.

 

בעת הביקור במוזיאון ניתן לקנות פעילויות בחנות המוזיאון:

"עשו זאת בעצמכם" – אנחנו מזמינים אתכם, סבתות, סבים, הורים וילדים להתנסות ביצירת קומיקס לכל המשפחה עם ערכת קומיקס אישית לכל משתתף. לגילאי 3-100 | 15 ₪ לערכה, רכישת הערכה בחנות המוזיאון.

"חפש את המטמון" – הרפתקה בין התערוכות: עקבו אחר מפת האוצר ופענחו את כתב החידה. פעילות עצמאית ברחבי המוזיאון. לגילאי 7 ומעלה, בליווי ובהשגחת מבוגר| 15 ₪ לערכה, רכישת הערכה בחנות המוזיאון.

 

שעות הפתיחה של המוזיאון:
יום א': המוזיאון סגור.
ימי ב', ד': 10:00-13:00
ימי ג', ה': 17:00-20:00
יום ו': 10:00-14:00
יום ש': 10:00-15:00

מועדים מיוחדים:

09.05.23 – ל"ג העומר – המוזיאון יהיה פתוח רק בשעות הבוקר 10:00-14:00- כניסה ללא עלות.

25.05.23 – ערב חג שבועות – המוזיאון יהיה סגור.

26.05.23 – חג שבועות – המוזיאון יהיה סגור.

פעילויות נוספות

צרו איתנו קשר
צרו איתנו קשר