רכישת כרטיסים

כרטיס כניסה לשתי תערוכות מוזיאון הקומיקס

  • תאריך: יום ב׳, 25.09.2023
  • שעה: 10:00
לרכישת כרטיסים

בביקורכם במוזיאון תיחשפו לשתי תערוכות:

דני קרמן – רטרוספקטיבה

אוצר: ערן ליטוין

המוזיאון גאה להציג את התערוכה ״דני קרמן – רטרוספקטיבה״. זוהי פעם ראשונה בה תוצג תערוכת יחיד רטרוספקטיבית ליוצר דני קרמן במוזיאון. התערוכה היא הזדמנות להיחשף לעולמו העשיר של קרמן, המוכר בעיקר כמאייר מעוטר, בן דור המייסדים של עולם האיור בישראל. קרמן מגדיר את עצמו אוּמן ולא אוֹמן, כדי להדגיש את מגוון התנסויותיו, וכך מביטה עליו גם התערוכה: בעל מלאכה מיומן, שכל עבודותיו מתאפיינות בקו ברור – חידוש והתחדשות.

במסגרת התערוכה יוצגו עבודות רבות של קרמן שטרם נחשפו לקהל הרחב. התערוכה חושפת את ידיעותיו ואת ניסיונו העתיר בשלל אומנויות וטכניקות מעורבות: מעבודות הדפס וחיתוכי עץ, לצד קריקטורות, רישומים, סקיצות ואיורים פוליטיים, ועד כרזות ועטיפות תקליטים.   

כל טוב הארץ: יעקב "זאב" פרקש ויונתן וקסמן נפגשים דרך קריקטורות

אוצר: אסף גמזו

הקריקטורה מתאפיינת בעושר דמויות וסמלים. פוליטיקאי ימצא עצמו מאויר בצורת מטוס ואילו אחר יולבש כגיבור על. עושר הסמלים מאפשר להעביר מסר באופן מהיר, חד וברור. זאב (יעקב פרקש) היטיב להשתמש בתוכנה זו במדור ״על כל פנים״: סיכום שבועי בצורת קריקטורה. בשנת 2020 התחיל יונתן וקסמן, במחווה לזאב, לצייר גם הוא מדור שבועי – "מתחמם על הקווים" ב"כלכליסט". התערוכה מפגישה בין שני האומנים, עם פירוט ופרשנות לסמלים ולאירועים ההיסטוריים בהן. ההשוואה מאפשרת לבחון את אופייה של הקריקטורה והפוליטיקה הישראלית – אז והיום.

 

קיימת הדרכה קולית על תערוכות המוזיאון באמצעות סריקת קוד דרך הטלפון הנייד של המבקר – מומלץ להביא אוזניות.

בעת הביקור במוזיאון ניתן לקנות פעילות בחנות המוזיאון:

"עשו זאת בעצמכם" – אנחנו מזמינים אתכם, סבתות, סבים, הורים וילדים להתנסות ביצירת קומיקס לכל המשפחה עם ערכת קומיקס אישית לכל משתתף. לגילאי 3-100 | 15 ₪ לערכה, רכישת הערכה בחנות המוזיאון.

 

שעות הפתיחה של המוזיאון:
יום א': המוזיאון סגור.
ימי ב', ד': 10:00-13:00
ימי ג', ה': 17:00-20:00
יום ו': המוזיאון סגור.
יום ש': 10:00-15:00

לשעות הפעילות של המוזיאון בחגי תשרי…> לחצו כאן

*השעה המצוינת על כרטיס הכניסה הינה שעת הפתיחה של המוזיאון. ניתן להגיע לאורך שעות הפתיחה של המוזיאון באותו היום.

פעילויות נוספות

צרו איתנו קשר
צרו איתנו קשר